Kurumsal

Western Union

 

Her franchise ofisimiz aynı zamanda tüm dünyaya para gönderme ve alma servisi olan Western Union ile anlaşmalı çalışmaktadır.

Western Union, dünya çapında 200’den fazla ülke ve bölgede 150 yıldan uzun bir süredir faaliyet gösteren ve dakikalar içerisinde para gönderip almanızı sağlayan hızlı, güvenli ve yaygın bir para transfer sistemidir.

Dünyanın neresinde olursanız olun Western Union para gönderme ve alma işlemlerinizi sayısı her geçen gün artan Franchise ofislerimiz aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Para Gönderme:

Geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın franchise ofisimizden paranın gönderileceği ülkeyi, alıcı kişinin adını ve gönderilecek tutarı içeren formu doldurarak para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleminizin tamamlanması sonrasında şubemizden alacağınız MTCN numarasını (Para Transferi Kontrol Numarası) alıcıya bildirerek dakikalar içerisinde alıcının parasını almasını sağlayabilirsiniz. MTCN numarasını tanımadığınız kişilerle paylaşmamaya özen göstermeniz gerektiğini hatırlatırız.

Western Union ile para gönderme işleminizde gönderilecek tutara ve para birimine göre belirlenen standart gönderim bedeli dışında farklı bir ücret ödemezsiniz.
İşlem süresi ve ülkelerarası saat farklılıkları söz konusu olabilir.

Para Alma:

Geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın Franchise ofisimizden paranın geldiği ülkeyi, gönderen kişinin adını, beklenen tutarı, Para Transferi Kontrol Numarasını (MTCN) içeren formu doldurarak para alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Western Union işlemlerinde yalnızca gönderici tarafından işlem ücreti ödenmektedir. Para alma işleminiz için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Hesaba Para Gönderme:

Geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın Realty®Co. franchise ofisinden paranın gönderileceği ülkeyi, alıcı kişinin adını, gönderilecek tutarı, alıcı bankayı, alıcı bankanın BIC kodu(Swift kodu) ve alıcınızın hesap numarasını (IBAN) içeren formu doldurarak para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderimi gerçekleştirilen tutar en geç ertesi iş günü alıcının hesabına alacak kaydedilecektir.